Termék jellemzők
Mit kell tudni a játékról?
Logikai játék, hogyan tudjuk kijuttatni az autónkat a közlekedési dugóból...
A Rush Hour a ThinkFun legsikeresebb, legkedveltebb játéka a gyerekek (és szüleik ) körében. Mindenki találkozott már azzal a helyzettel, amikor a kereszteződésbe ragadó megakadályozza a keresztirányú forgalom közlekedését - szerencsétlen helyzetben teljesen befagyasztva a kereszteződést. A Rush Hour játékban lehetőség van megmenteni a forgalmat - át kell juttatni a piros autót az egyik oldalról a másikra. Azonban az autók nem tudnak oldalazni: csak előre hátra lehet mozgatni minden autót. Képes vagy-e feloldani a Dugót?
8 éves kortól. Kisebbeknek a Rush Hour Juniort ajánljuk.
40 egyre nehezedő feladat, négy nehézségi szint.
A Rush Hour játék menete:
1. Válassz egy feladat kártyát a csomagból. Rakd fel az autókat az ábra szerint.
2. Tologasd ügyesen, megfelelő sorrendben az autókat előre vagy hátra (nem emelheted fel, nem fordulhat meg, átlósan sem mehet), amíg a piros autót ki nem juttatod a dugóból (a tábláról a kijáraton).
A Rush Hour a ThinkFun-tól többszörös díjnyertes játék, 2010-ben elnyerte a Parents Choice aranyfokozatú díját.
Ajánlott: 8-99 éveseknek
Játékosok száma: 1 fő
- A játékról véleményünket lentebb olvashatjátok a "Kipróbáltuk, teszteltük, vélemény itt..." fülön!
Nem találtad meg amit keresel? Vagy körülnéznél hasonló termékek között? Kattints arra ami érdekes lehet:
logikai játékok
Fejlesztő játékok kisiskolásoknak
Autós játékok
játékok 8-12 éveseknek
térlátást fejlesztő játékok
Vélemények
Köszönjük és nyugodt szívvel ajánlom mindenkinek !
És külön köszönet, hogy a játékboltban ennyi mindent ki lehet próbálni és türelmesen mindent megmutatnak, elmagyaráznak!
Csak itt fogunk játékot vásárolni!
Egymás kezéből kapkodjuk ki :)
Aki járt nálunk és játszott vele, többnyire ők is vettek Rush Hour-t..."
Fiam, lányom, apa kedvence is a Rush Hour, és az enyém is!"
Kipróbáltuk, teszteltük, vélemény itt...
Rush Hour Thinkfun - autós csúcsforgalom logikai játék vélemény
Nem csak a gyerekek, hanem a felnőttek körében is egyre népszerűbb Nob Yoshigahara készségfejlesztő táblajátéka, a Rush hour, amelynek több változatával is találkozhatunk a hazai játékpiacon.
A Rush Hour Junior játékkal először egy 5 éves óvodás kislány ismertetett meg. Roppant büszkén mesélte, hogy bizony ő hamarabb megoldja a feladványokat, mint az anyukája! :-) Ennek tudatában ültem le vele játszani, s hamar bebizonyosodott, hogy valóban komoly stratégiai gondolkodásra van szükség a játék során.
A feladat az, hogy a 6x6-os táblán elhelyezett autók okozta forgalmi dugóból segítsük kijuttatni a fagylaltos autót az egyik oldalon levő kimeneti nyíláson. Na de hogyan kerülnek az autók a táblára? Remek összetett feladatmegoldásra ad lehetőséget ez a játék, mivel első lépésben a négy nehézségi szintből választható kártya segítségével kell a különböző színű és típusú (személygépkocsi, busz, teherautó…) járműveket elhelyezni a táblán, amelyek csak előre és hátra haladhatnak, oldalra nem mozdíthatóak, felemelni, áthelyezni nem lehet őket.
A nehézségi fokozatokat fagylalt gombócok jelzik, ami részben a matematikai készségeket is fejleszti, hiszen a gyermek leszámolja a gombócokat, majd össze is kapcsolja a játékszabálynak megfelelő jelentéssel, azaz a nehézségi fokozattal. Természetesen célszerű a fokozatosság elvének megfelelően, először a legkönnyebb feladatkártyával kezdeni a játékot, majd haladni tovább az egyre bonyolultabb feladvány felé, így a gyermek folyamatosan motivált marad, kitartásra nevelhetjük, s figyelem,- koncentrációjának ideje is jobban növelhető.
A Rush Hour csúcsforgalom már a nagyobb gyerekeknek okozhat fejtörő perceket, itt a cél, hogy a piros autó jusson át a tábla keretén levő kijárathoz.
Személyes kedvencemmé vált ez a ThinkFun játék, amelyet nem mellesleg a Parent’s Chocie Magazine is „az elmúlt 25 év egyik legjobb játékának” választott. A logikai gondolkodás mellett a problémamegoldó készséget, valamint a szem-kéz koordinációt is fejleszti, így kisiskolás kortól felnőtt korig bárkinek ajánlom, aki szereti a kihívásokat! Ha elakadnánk a megoldás felé vezető úton, akkor célszerű az eredeti helyére visszaállítani az autókat és elölről kezdeni a feladatot, s ha netán pedig feladnánk a játékot (de ugyebár ez nem fordulhat elő :-), akkor a kártya hátoldalán megtekinthetjük a helyes lépéskombinációkat is.
A játék praktikus csomagolása sem elhanyagolható tényező; egy kis tasakban elfér minden, így könnyen tárolható, bárhova magunkkal vihetjük. Kiegészítőként egy piros cabriot és 40 új feladatkártyát is vehetünk hozzá, ha már a kisujjunkban van az alapkészlet megoldása.