A világ olyan hatalmas, és annyi érdekesség van benne, hogy kár lenne, ha a gyerekek nem szereznének erről tudomást már egészen kicsi korukban. A tudományos játékok megmutatják számukra, hogy rengeteg csodát rejt a környezetük, csak észre kell venniük, meg kell tapasztalniuk ezeket. A lurkókban ösztönösen dolgozik a kíváncsiság, amit az is bizonyít, hogy elképesztően sok kérdést tesznek fel a szüleiknek és más, bizalmukba fogadott felnőtteknek.
Sokszor úgy tűnik, mintha a kérdésáradat soha nem akarna véget érni, de ez így van rendjén, hiszen a kicsik még jóformán semmit sem tudnak az őket körülvevő világról, tárgyakról, jelenségekről. Ezekről persze hosszú órákig lehetne mesélni nekik, amit valószínűleg elunnának egy idő után. Ha viszont a tudományos játékokat hívjuk segítségül, hogy megismertessük velük a világ dolgait, például a számolás művészetét, a természeti jelenségeket, a korszakalkotó találmányokat, a történelem híres személyeit, eseményeit, akkor sokkal élvezetesebb, szórakoztatóbb élményekben lehet részük. A gyerekek fejében a mindennapi élettel kapcsolatos kérdések is gyakran megfogalmazódnak, amikre ugyanúgy válaszokat várnak.
A tudományos játékok ez esetben is nagy segítséget nyújtanak, hiszen a felnőtteknek már magától értetődő dolgokat játékos formában sokkal egyszerűbb elmagyarázni a kicsiknek. Ha pedig a lurkók megértik azt, amit anya, apa mond nekik, ráadásul közben még jól is szórakoznak, és közös élményekkel gazdagodnak, akkor a tanultak örökre beléjük vésődnek, és nemcsak ideig-óráig maradnak a memóriájukban. A tudományos játékok révén, az iskolában előkerülő témákat is kreatív módon tudják feldolgozni, ennek köszönhetően pedig a tanulásra nem úgy fognak tekinteni, mint egy szükséges rossz. Sokkal inkább egy élvezetes elfoglaltság lesz számukra, ami sok örömmel gazdagítja a mindennapjaikat.
További tanulást segítő játékokat itt találsz:
Top 13 környezetbarát játék >>>
Ha nem szeretnél lemaradni semmiről, kövess minket itt is: