Termék jellemzők
Mit kell tudni a játékról?
Mi is a Dixit társasjáték?
Az év játéka volt 2010-ben, és azóta is töretlen a sikere. A sejtelmesen fogalmazás és szárnyaló képzelet izgalmas társasjátéka...
A Dixit egy gyönyörű társas játék, már a képek látványa is élményt nyújt. Egyszerű játékszabály, nagyszerű játék! Kiváló családi társasjáték, vagy parti/buli játék. Gyönyörűen illusztrált, kreatív asszociációs játék, ahol fantáziánkat szabadon engedve újabb és újabb történeteket szőhetünk.
Dixit társasjáték játékszabály
Válassz egy képet, mondj róla valamit, majd a többiek is választanak a saját képeik közül egy olyat, ami az általad mondottakra legjobban hasonlít. A választott képeket megkeveritek, kirakjátok képpel felfelé és mindenki tippel, hogy melyik kép lehetett a Tied (melyikről meséltél te). Pontot az kap, aki kitalálta, valamint az is, aki olyan képet tett, amiről mások azt hitték, hogy azt az rakta, aki éppen mesélt.
A mesélő akkor kap pontot, ha legalább egy ember kitalálta, hogy melyik az ő képe, de nem mindenki! Nem is olyan könnyű úgy egy képről mesélni, hogy az legalább egy embernek felismerhető legyen, de azért ne legyen olyan egyértelmű, hogy mindenki kitalálja.
Gyönyörűen illusztrált kártyalapokat tartalmaz a játék!
Mi a titka a Dixit társasok sikerének?
A Dixit az utóbbi évek egyik legnépszerűbb játéka. A gyönyörűen megfestett, egyedi kártyák mellett – csupán némi képzelőerőre és empátiára van szükség. A játék fejlesztője, Jean-Louis Roubira egy francia gyermekpszichológus, és ez valamennyire meg is látszik a játékán, hiszen a játék során nem a logikán, stratégián van a fő hangsúly, hanem az érzelmeken, asszociáción.
A gyermek pszichológusként dolgozó Jean-Louis Roubira 2002-ben kezdett el dolgozni a Dixit társasjátékon. 2005-ben bevitte a játékot egy oktatóközpontba, ahol tinédzserekkel foglalkozott pszichológusként. A játék akkora siker volt, hogy hasonló központok is megrendelték.
De miért is ennyire népszerű ez a játék annak ellenére, hogy ilyen furcsa és elvont?
A játékosok nagyon szeretik nézegetni a Dixit kártyáit, mert azok felidéznek bennük valamilyen személyes emléket és a hozzá kapcsolódó érzelmet. A kártyákon rengeteg szimbólum van, némelyik olyan, mint egy álomkép, a képzelet kis ablakai.
A játék egy nyugodt, meghitt hangulatot teremt, ami segít, hogy a játékosok könnyebben kommunikáljanak egymással.
Dixit társasjáték alapjátékát ha már végigjátszottátok sokszor, a Dixit kiegészítőkkel még változatosabbá tehetitek.
Dixit játék kiegészítő kártyacsomagjait itt találod: Dixit kiegészítők
Milyen korosztálynak ajánljuk az alapjátékot és a kiegészítőket?
A társasjáték gyerekeknek és felnőtteknek is kedvence. Ha csak felnőttek játsszák, a játékmenetet lehet nehezíteni, hogy ne csak mondatot vagy szót, hanem például filmcímet, vers részletet, stb. kelljen mondani.
Honnan ered a Dixit név? Mi lehet mögötte, mi a Dixit szó jelentése? Talán a latin "ipse dixit" adta a játék nevét. Jelentése "ő maga mondta". Mesterre való hivatkozást jelent, akire felnézünk, akinek tekintélye van előttünk. Tehát, ebben a játékban te is lehetsz mester, akire hallgatnak, akinek minden szavát elhiszik!
A Dixit kártya rajzok nagyon inspirálóak. Egyben szépek, elvontak, furcsák. De ezért is van, hogy egy rajzról, ami különlegesen párosítja az egészen különböző tárgyakat és hangulatokat, valakinek hasonló dolgok, és valakinek egészen más dolgok jutnak eszébe. Ettől lesz különleges.
A Dixit társasjátékot nem lehet elmondani, hogy milyen. Ki kell próbálni, és beleszeretsz! Hiába mondjuk el a játékszabályt, a hangulatát nem lehet átadni, csak ha játszunk vele.
A vásárlóink nagyon jó véleménnyel vannak a játékról, minél többen játsszák annál élvezetesebb. Ezt a gyártó ki is használva megjelentette a Dixit Odysseyt, melyet akár 12 fővel is lehet játszani. Folyamatosan jelennek meg újabb és újabb kiegészítők az élvezetesebb és változatosabb játék miatt, mivel sűrűn elő kerülő társas a család vagy barátok körében. Akadt olyan nagyszülő is, aki remekül elvolt vele az unokáival, így akár az idősebb korosztálynak is kiváló választás.
A játék dobozán feltüntetett korosztály 8 év, de vásárlóink véleménye szerint, már akár 5-6 éves kortól is remekül játszható, ha fejlett a képzelő ereje, asszociáció képessége a gyerkőcnek. Ennek köszönhetően sok család kedvenc játéka, hisz a család minden tagját betudják vonni. Gyerekek és felnőttek közösen tölthetik el az időt, úgy, hogy mindenki élvezi.
A kártyákon szereplő képektől kellően el kell vonatkoztatni. Nem szabad egyértelmű szavakat mondatokat alkotni, mert az alapján kapunk pontokat, hogy hányan találták el és hányan nem. Érdekes lehet látni, hogy ki mit lát egy adott kártyán, mire asszociál, milyen emlékeket idéz fel. Nincs két olyan ember, aki egy adott kártyáról ugyan azt gondolja. Segít a képzelettársítás megtanulásában és annak gyakorlásában, a visszahúzódóbb gyerekek is felszabadultabban mesélhetnek, beszélgethetnek.
A doboz tartalma
- 84 db festménykártya
- 1 db pontozósáv
- 8 db nyúlfigura
- 8 szavazótárcsa
- 1 db játékszabály
Ajánlott: 8-99 év
Játékosok száma: 3-8 fő
Játékidő: 30 perc
A játék nehézségi szintje a BGG szerint: 1.21/5 ( nagyon egyszerű )
- Dixit társasjáték játékszabályát lásd a letölthető játékszabálynál!
- A játékról véleményünket lentebb olvashatjátok a "Kipróbáltuk, teszteltük, vélemény itt..." fülön!
Nem találtad meg amit keresel? Vagy körülnéznél hasonló termékek között? Kattints arra ami érdekes lehet:
Társasjátékok gyerekeknek
Családi társasjátékok
Fejlesztő játékok kisiskolásoknakJátékok 8-12 éveseknek
Pszichológiai társasjátékok
Díjnyertes társasjátékok
Vélemények
Unokák már kipróbálták ismerősöknél és imádták
A játékhoz mindenképp szükségeltetik némi kreativitás. Minden családban el kéne egy Dixit is, az Activity mellé, bár a 2 játékot nem hasonlítanám össze.. :)
A kártyák szépen kidolgozottak, minden játékos élhet a mesélő szerepével, így aki kicsit visszahúzódóbb is kénytelen levetni gátlásait. :)
Ahhoz képest, hogy sokan játszottuk, nem volt vontatott vagy túl hosszú a játékmenet, minden kört élveztünk.
Hamarosan kipróbálom nővérem gyermekeivel is, kíváncsi vagyok mennyivel változnak a történetek.
Még az is beszállt a játékba, aki egyébként nem szeret társasozni.
Nagyon szeretjük, már nézzük, hogy melyik újabb kiegészítőt fogjuk megvenni hozzá...
Kíváncsi voltam, hogy miért dícsérik ilyen sokan, most már értem!
Azok a pillanatok a kedvenceim, amikor a 7 évestől a nagyszülőkig együtt Dixit társasjátékozunk!
Baráti társaságunk is meglepődött, milyen jó társasjátékok vannak manapság, leragadtak a régi, hagyományos társasjátékoknál.
Szóval, mi nagyon tudjuk ajánlani a Dixit társasjátékot!
8 éves kortól már tényleg játszható, sőt mi még 6 évessel is játszottuk, de neki kellett pár kör, hogy úgy fogalmazzon, hogy ne jöjjenek rá a többiek rögtön...
Szuper családi társasjáték és ha csak felnőttek játszunk bulikon, akkor is nagyon jó!
Ne hagyd ki a Dixit társasjáték élményét az életedből!