Termék jellemzők
Mit kell tudni a játékról?
Cat Lady társasjáték
Könnyen tanulható, aranyos cicás társasjáték, melyben a játékosok cicákat szereznek meg, akiket meg is kell etetniük a pontszámuk megszerzése érdekében.
Gyűjtögethetünk még cicajátékokat és egyéb macskás nyalánkságokat a több pont eléréséért.
Érdekes csavar a játékban, hogy mindig 9 lap közül választhatunk a körünkben három kártyát.
A 9 lap 3x3-as elrendezésben kerül a játékosok elé, és mindig egy sor vagy egy oszlop tiltott lesz.
Hogy melyiket nem lehet egy az egyben felvenni a körben, azt egy fa cica jelöli majd, amit az előttünk lévő játékos helyezett el a sor vagy oszlop elején, ezzel megakadályozva a jó lapok felvételének lehetőségét.
Vigyázzatok, hogy a cicáitok elégedettek legyenek, kapjanak elég ennivalót, mert egyébként csökkentik a pontszámaitokat!
A játékot a legtöbb győzelmi pontot gyűjtő játékos nyeri meg.
A játék kinézete ne tévesszen meg senkit, hiába a rózsaszín doboz, a Cat Lady fiúk és férfiak kedvence is!
A Cat Ladyhez megjelent a Boldogságdoboz kiegészítő is, mely lehetőséget biztosít egy személyes játékmódra is.
Ajánlott: 8 éves kortól
Játékosok száma: 2-4 játékos
Játékidő: 15-30 perc
A játék nehézségi szintje a BGG szerint:1,45/5 ( nagyon egyszerű )
Nem találtad meg amit keresel? Vagy körülnéznél hasonló termékek között? Kattints arra ami érdekes lehet:
Családi társasjátékok
Kártyajátékok gyerekeknek
Cicás játékok
Vicces játékok
Úti,utazó játékok
Játékok 8-12 éveseknek
Családi kártyajátékok
Vélemények
Letölthető játékszabály
Kipróbáltuk, teszteltük, vélemény itt....
Cat Lady
Nekünk nagyon kellemes csalódás volt a Cat Lady, de tényleg!
Bátran játszhatják azok is, akik nem feltétlenül macskaimádók, mert hát a Sushi Go-t sem csak a japán konyha szerelmesei élvezik. Azonban, ha vonzódunk a cicákhoz, akkor végképp kitűnő választás ez a belépő szintű, könnyed, szettgyűjtős játék.
A macskák fizimiskája, a cicajáték és az összes többi lap Josh Wood rajzfilm grafikus munkáját dicsérik. Szép esztétikus játék kiváló minőségben és valljuk be ez is fontos szempont egy társas választásánál. Ami nagyon tetszett nekünk az az, hogy minden cica kapott egy cuki nevet.
Amire mi az első játék során nem figyeltünk, -pedig a játékszabály leírja- és így lejátszottunk jó pár kört, azok az alábbiak:
- A legtöbb különböző macskajáték kártyát gyűjtő játékos kapja a legtöbb pontot
- A macskafigurát az aktív játékosnak az általa választott sorhoz/oszlophoz kell tennie, tehát a következő játékos számára ez lesz a tiltott sor/oszlop. Mi úgy játszottuk először, hogy az aktív játékos által választott sort/oszlopot kipótoltuk a húzó pakliból és utána választotta ki, hogy melyik sort/oszlopot szeretné letiltani a következő játékosnak. Ez lehet esetleg egy játékvariáció is.
Még egy játékvariáció, ami megnehezíti a játékot az az, hogy az aktívjátékos, ha letilt egy sort akkor, a következő játékosnak a másik két sor közül kell választania, ugyan így, ha oszlopot tilt le akkor a másik két oszlop közül választhat. Ezzel a módszerrel igazán megszenvedtünk a cicák megetetésével.
- A megszerzett ételeket nem kell azonnal felhasználni, lehet a játék végén is. Mi természetesen itt is a nehezítést választottuk (véletlenül) mivel, azonnal egy éhes cicusra raktuk a megszerzett ételt és utólag már nem módosíthattuk.
A szabályokban leírt tiltások feloldásával lehet könnyíteni a kisebbeknek.
Röviden a játék menete:
A játékosok a kilenc lerakott képpel felfelé fordított kártyákból kiválasztják a nekik megfelelő sort vagy oszlopot. Kivéve a tiltott sort/oszlopot.
Az ételkártyákért fa kockákat kapnak a színeknek megfelelően. A jelmezeket és macskajátékokat a játékosok a kezükben tartják, ezek a játék végén pontot érnek. Érdemes odafigyelni, hogy a játékostársaink melyik kártyából mennyit gyűjtenek, mert például, ha nekem van a legtöbb macskajelmezem akkor 6 pontot kapok.
A cicus kártyákat azonnal képpel felfelé maguk elé helyezik a játékosok. Ezek a cicák, ha jól laknak (a rajtuk szereplő ételeket biztosítjuk) akkor pontot érnek. Pontlevonás jár a nem megetetett macskák, a játék végén megmaradt ételek és 1 db macskamenta kártya.
A macskariasztót a körünk elején kijátszhatjuk, így a cicafigurát (ami a tiltott sort/oszlopot jelzi) arrébb tehetjük, így az előző játékos által tiltott sort/oszlopot is felvehetjük.
Az elveszett kedvenc kártyából, ha kettő darabot sikerül szereznünk, beválthatjuk egy kóbor cicakártyára melynek ugyan úgy pontértéke vagy valamilyen hatása van. Fontos, hogy ezeket a cicusokat is meg kell etetnünk! Ha nem szeretnénk kóbor cicát, akkor beválthatjuk győzelmi pontra (GYP).
A játék végén a legtöbb pontot szerző játékos győz!
A játéknak akkor van vége, amikor elfogyott a húzópakli, tehát egy játékos húzott lapjait nem tudjuk pótolni. Ekkor a következő útmutató alapján történik a pontozás:
- a kártyán feltüntetett értékben a megetetett macskáért járó pont
- -2 pont levonás minden olyan macskáért amelyik nem lakott jól (részben megetetett is ilyennek minősül)
- -2 pont jár minden megmaradt ételkocka után
- jelmezek pontozása (a legtöbb jelmezt gyűjtő játékosnak 6 pont jár, akinek nincs jelmeze az pedig -2 pontot kap)
- macskamenta:
- 4 vagy több macskamenta kártya esetén minden jól lakott macska +2 pontot ér
- 2-3 macskamenta kártya esetén minden jól lakott macska +1 pontot ér
- 1 macskamenta -2 pontot ér
- Macskajáték pontok (Különböző kártyákból kell állniuk)
- 1 kártya - 1 pontot ér
- 2 kártya - 3 pontot ér
- 3 kártya – 5 pontot ér
- 4 kártya – 8 pontot ér
- 5 kártya – 12 pontot ér
- GYP – Győzelmi pont jelölők
Mindent összefoglalva tényleg jó szívvel ajánljuk. Amennyiben szőr allergiánk van és nem lehet otthon igazi macskánk, akkor legalább egy Cat Ladyt szerezzünk be.