Ha a Djeco újdonsággal jelentkezik, az embernek rögtön felcsillan a szeme. A közel 70 éve alapított családi vállalkozás olyan kortárs képzőművészek és illusztrátorok által tervezett kreatív készleteket dobott piacra, amiket Gustav Klimt, Henri Rousseau, Vincent Van Gogh és Paul Gauguin művészete ihletett. A játékokról készült fotók lapozgatása olyan élmény, mintha egy kiállítás műtárgyait szemlélnénk. Gyerekeket, felnőtteket egyaránt hívogat az alkotók teremtette sokszínű és titokzatos univerzum. Miliőjük vonzó, hogyha tehetnénk nyomban belépnénk mesebeli világukba.
A Djeco játékai felemelnek, kizökkentenek a hétköznapokból, puszta jelenlétük fokozza a környezet ingergazdagságát, ami önmagában pozitív hatással van a kreativitásra. Ha ismered a Djeco márkát, bizonyára tudod, hogy ezek a csodálatos játékok a Louvre-tól a Műcsarnokig a legnevesebb múzeumok boltjainak polcain is helyet kapnak. A figyelemfejlesztő, szép játékok gyönyörködtetve tanítanak, a velük való foglalkozás során híres művészek inspirálta kortárs illusztrátorok világát ismerhetik meg a gyerekek vagy a gyermeklelkű felnőttek.
Gustav Klimt ihlette Az arany istennői karcképkészítő
A szecesszió az ipari civilizációval szembeni, a természet formavilága melletti kiállás. A cseh gyökerekkel rendelkező bécsi Gustav Klimtnek, (1862-1918) a szecesszió nagy alakjának képei ma hatalmas összegekért kelnek el. Az arany már Klimt születésénél is jelen volt, édesapja ugyanis aranyműves volt. Aranykorszakának kezdetét azonban nem a családfához, hanem olaszországi utazásához, a velencei és ravennai mozaikok hatásához kötjük. Klimt művészete inspirálta a Djeco német származású illusztrátorát, a Strasbourgban élő 44 éves Anna Klauss-t Az arany istennői karckép megtervezésekor. Anna Klaus harmóniát tükröző képi világának impozáns, tiszta színei, bájt, kedvességet sugárzó alakjai hívogatóak. A színek, a mesebeli alakok szépsége, a vizuális történet karctechnikával bontakozik ki a szemünk előtt.
Az arany istennői karckép megrendelhető a képre kattintva >>>
Douanier Rousseau ihlette Dzsungel satírozó matricás képkészítő
A naiv festők rendszeres művészeti tanulmányokat nem végeztek, egyéni látásmódjuk az élet mély megértését fejezi ki, alkotásaik tudatos egyszerűséget, őszinteséget sugároznak. Henri Rousseau (1844-1910) naiv festő kilenc gyermeke közül csak egy élte meg a felnőttkort. Az autodidakta művész egy ideig vámtisztviselőként is dolgozott, innen a vámos/finánc Rousseau becenév (le Douanier Rousseau). Közeli barátságot ápolt Picassóval is, aki lakomát rendezett a tiszteletére. A dzsungelképeket festőművész sosem járt egzotikus vidéken, a botanikus- és állatkertek inspirálták festményeit. Rousseau inspirálta az Egyesült Királyságban élő Bex Parkint a Dzsungel satírozó matricás képkészítő megtervezésére. Az illusztrátor képeiről mélységes elkötelezettség sugárzik a színek kavalkádja, az állatok kecses és méltóságteljes ábrázolása mellett.
A Dzsungel satírozó matricás képkészítő megrendelhető a képre kattintva >>>
Vincent Van Gogh ihlette Délen karcképkészítő
Vincent van Gogh (1853-1890) holland festőművész, a posztimpresszionizmus egyik legnagyobb alakjának tragédiája, hogy életében képeiből mindössze egyetlen darabot adott el. 1888-ban költözött Arles-ba. A történelmi várost környező provence-i táj lenyűgözte és remekművek megalkotására inspirálta. Vincent Van Gogh festményei az árveréseken ma a legdrágább képek közé tartoznak. 850 festménye és ugyanennyi rajzának nagyobb része megsemmisült. A 2006-2007-ben a Szépművészeti Múzeumban megrendezett Van Gogh kiállítás 450.000 látogatót vonzott. Van Gogh erős rovátkái inspirálták a Párizsban élő 51 éves Muriel Kerbát a Délen címmel kapható karcképkészítő játék megtervezésére.
A Délen címmel kapható karcképkészítő játék megrendelhető a képre kattintva >>>
Paul Gauguin ihlette Polynesia kifestőkészlet
Paul Gauguin (1848-1903) rendkívül kalandos életű francia festő a posztimpresszionizmus egyik legnagyobb képviselője. Volt tengerésztiszt, dolgozott tőzsdeügynökségen, de élt plakátragasztásból is. Anyagi nehézségei miatt jutott Tahitire, mert azt feltételezte, hogy ott nincs olyan jelentősége a pénznek, mint Európában. E feltevésében ugyan csalatkozott, idővel mégis Tahitin talált rá önmagára. Festészetét tiszta, meleg, tompa színek jellemzik, képei békés, szívet melengető harmóniát közvetítenek. Paul Gauguin képeinek tiszta színei ihlették a Djeco illusztrátorát, a Párizsban élő 54 éves Vanessa Hie iparművészt, könyvillusztrátort a Polynesia kifestőkészlet megtervezésére.
A Polynesia kifestőkészlet megrendelhető a képre kattintva >>>
A cikket Csapó Mónika művelődésszervező és virtuális asszisztens, e-secretary.hu írta, az Okosjáték kiemelt partnere.
Felhasznált irodalom:
● A művészet története. A századvég és a századelő, Budapest, Corvina, 1988
● Wikipédia
Kapcsolódó cikkeink:
Ezért fontos a szépérzék fejlesztése >>>
Djeco játékok Budapest >>>
Djeco játékok története >>>
Legszebb társasjátékok, társasjátékok szépségversenye >>>
A festés fejlesztő hatása >>>
Ha nem szeretnél lemaradni semmiről, kövess minket itt is: