A társasjátékozás szuper családi program, de mit szólnál, ha lenne benne egy kis csavar, pontosabban egy kis izgalom és félelem? A következőkben ilyen jellegű társasjátékokat mutatunk be.
Társasozni mindig jó, mert összehozza az embereket, sőt, még tanulni is lehet belőlük, de a legfontosabb, hogy egy remek közös élményt nyújt, képernyők nélkül. Én azt vallom, a digitális világunkban őrizni kell az ilyen fajta minőségi időtöltést, főként, mivel rengeteg érdekes és izgalmas társas van a piacon. Felejts el a „dobom a kockát és lépek” egyszerűséget. Merülj el az izgalmas, sőt, rémisztő társasjátékokban!
Az Okosjáték webáruháznak köszönhetően tudtunk párat tesztelni a családdal és a barátokkal is, hogy kiválasszuk azt az ötöt, amik a legjobban tetszettek nekünk. Hoztunk mindegyikről egy átfogó ismertetőt, hogy könnyebben dönthess, ha ilyen dermesztően izgalmas társasjátékra vágysz.
Az 5 legizgalmasabb és egyben rémisztő társasjáték
A rettegés éjszakája- Vérfarkasok
Nem, nem kell vérfarkasként a teliholdat várnotok, és áldozatra lesve járnotok, kelnetek. Ez nem horror társasjáték. Inkább egyfajta nyomozós, kommunikációra építő kártyajáték.
Bevallom őszintén, amikor megláttam a játékszabályt, kissé megrettentem, mert hosszú és elsőre bonyolultnak tűnt. Lehet egy applikáció segítségével is játszani – pontosan mondja egy mesélő, hogy mit kell csinálnotok -, ezt ajánlom én is, mert nagyban megkönnyíti, főként az első pár játékot.
3-10 játékossal játszható, 8 éves kortól.
A játék lényege:
A játékosok véletlenszerűen kapnak karaktereket, köztük többnek különleges képessége van. Persze ne feledkezzünk meg arról sem, hogy a pakliban van két vérfarkas is, az éjszaka pedig leszáll.
A játékosok a játék első rövid felében leginkább csukott szemmel várják, hogy rájuk kerüljön a sor, és eleget tegyenek a képességüknek – megnézik más lapját, kicserélik azt vagy a sajátjukat… stb. Ezután van 5 perc, hogy megbeszéljék, ki vagy kik lehetnek vérfarkasok. Amennyiben ez sikerül, úgy a falusiakkal lévő játékosok nyertek, ha nem, a vérfarkasok. Egyszerű, gyors és nagyon vicces, ahogy a gyerekek és a felnőttek egymást gyanúsítgatják, vagy épp próbálják magukról elterelni a gyanút. Mi sokat nevettünk, izgultunk, de a gyerekek esetén azért volt sértődés is.
A játék menete:
A játék kezdetén mindig hárommal több kártyát kell kivenni a pakliból, mint ahányan játszanak. Mindenki kap egy-egy karakterkártyát, és lefordítva kerül három középre. Ezután leszáll az éj, mindenki lehunyja a szemét, majd a szerepek sorrendjének megfelelően kinyitják a szemüket és végrehajtanak egy-egy akciót a képességüknek megfelelően. Miután mindenki végzett, a játékosok kinyitják szemüket, és 5 percük lesz arra, hogy megbeszéljék, ki mit tud, mit gondol, és döntsenek: melyikük vérfarkas.
Amennyiben a játékosok többsége valamelyik vérfarkasra szavazott, a falusiak nyertek, ha egy ártatlan falusira szavaznak, akkor viszont a vérfarkasok.
Játékidő: kb. 10 perc
Zombie Kidz: Evolúció társasjáték
Egy zombis társas, ami 7 éves kortól játszható? Furcsán hangzik, őszintén én is kissé meglepődtem, és először alaposan átrágtam a szabályt és átnéztem a játékot, csak ezután ültettem az asztalhoz a gyerekeket is. És milyen jól tettem!
Színes játéktábla, viccesen kinéző karakterek. Bár a hagyományos zombi megszállásos az alaptörténete, mégsem félelmetes, inkább nevezném mókásnak és gyermekien bizarrnak. Ami biztos, az én gyerekeim már nem félnek a zombiktól és kiderült, remekül működünk csapatként is.
2-4 fő játszhat vele.
A játék lényege:
A cél közös, elűzni a zombikat az iskolából és lakatokat tenni az ajtókra. Nyerni csak közösen lehet, ahogy veszíteni is. Így tehát sokkal kisebb az esélye a veszekedésnek is.
A játék menete:
Mindenki választ magának egy figurát, a játékosok őket az iskola közepére teszik, majd kezdetét is veheti a játék. Körönként mindenkinek négy dologra van lehetősége: 1. Tegyél egy zombit az iskolába (kötelező) 2. Lépj a figuráddal egy szomszédos mezőre (kötelező) 3. Ha ott van egy zombi, vedd le arról a mezőről (kötelező) 4. Ha egy kapuhoz értél, tegyél fel egy lakatot.
A játék akkor ér véget, ha minden ajtón lakat van.
Rengeteg meglepetést tartogat, melyek lezárt borítékokban csak arra várnak, hogy a játékosok kinyissák őket.
Játékidő: 10-15 perc
Gyémántvadászok
Egy szuper izgalmas kalandjáték, amiben Indiana Jones-hoz hasonló merész felfedezők lehettek. Mivel 8 éves kortól ajánlják, én úgy gondoltam, kipróbálom a 6,5 évesemmel is. Nos, pár kör után már ő is értette, mi a tét, bár bevallom, nem is sejtettem, hogy milyen merész gyereket nevelek.
A gyerekek megtanulhatják, hogy a döntésüknek bizony komoly súlya van.
Minimum három, maximum nyolc játékos játszhat vele.
A játék lényege:
Mi, a felfedezők minden körben nekivágunk az ismeretlennek, hogy kincseket gyűjtsünk, és a csapdákat elkerülve, bátorságunkról tanúbizonyságot téve. Az utolsó kör végén összeszámoljuk, ki mennyi kincset gyűjtött, a legtöbb tulajdonosa nyer.
A játék menete:
A játék öt körből áll. A kör addig tart, amíg legalább egy játékos barangol. Egy kör menete: a megkevert akciókártyákból húznak egyet, ha az kincs, elosztják, a csapda nem kapnak semmit. Ezután dönthetnek, hogy tovább akarnak-e menni – mindenkinek van egy-egy döntést jelölő kártyája -, vagy inkább visszamennének a táborba, zsebükben az addig gyűjtött kincsekkel.
A merészség kifizetődő lehet, de akár mindent el is bukhat, aki túl sokat akar.
Játékidő: kb. 30 perc
Bűnjelek
Tipikus nyomozós játék, krimi kedvelő tini vagy felnőtt társaságoknak. Gyilkosság, nyomozás, megtévesztés és hazugságok. Lényegében erről szól maga a játék.
Mi a barátokkal teszteltük és nagyon tetszett, bár igaz, többen is hatalmas krimi fanok vagyunk. Nem túl hosszú, viszont izgalmas.
4-12 fő játszhat vele, ami egyszerre teszi lehetővé, hogy családi esti program legyen, illetve egy házibuli résztvevője.
A játék lényege és menete:
A nyomozós játékokhoz hasonlóan, itt is ki kell deríteni, hogy melyik játékos a gyilkos. Érdekes és életszerű karakterekkel lehetünk, akik elsősorban a kérdésekkel, nyomokkal és a kommunikáció erejével tudják felgöngyölíteni az ügyet.
Játékidő: 20-30 perc
Társasház, avagy nyomozás a bűn fészkében
Ez is egy krimis társasjáték, és bár a Bűnjelek szebb grafikai kidolgozottsággal bír, nekem ez mégis szimpatikusabb volt. Egyrészt már 10 éves kortól játszható, hiszen nyomozóként csupán annyi a dolgunk, hogy a házban elbújt bűnözőt megtaláljuk. Nincs gyilkosság! Másrészt ezzel ketten is tudnak játszani, ami egy szülői pár számára kiváló esti programot ígér.
A játék lényege és menete:
Jegyzetelés, kihallgatás, következtetés, letartóztatás… Adott egy alap történet, amiben egy bűnöző bemenekül egy nagy társasházba. A nyomozóknak, akik egymással versengenek, ki kell deríteniük, hogy hol rejtőzik a gazfickó. Ebben az egyik játékostársuk lesz a segítségükre, aki a lakókat személyesíti meg.
Játékidő: 30-45 perc
Szerző: Cukimamik
Kapcsolódó cikkeink:
Cukimamik: Első társasjátékok piciknek, melyek a társasjáték alapjait tanítják meg a legkisebbeknek játékosan, a szabálytudatot kialakítva bennük.
Cukimamik: 5 legjobb társasjáték 3 éves kortól >>> Társasjáték ajánló
Cukimamik: A családi társas sosem megy ki a divatból, ez pedig abból is jól látszik, hogy évről évre egyre több kerül a boltok polcaira. Ám, talán épp emiatt nehéz kiválasztani az igazán jókat. Ebben segítek most. >>> A legszórakoztatóbb családi társasjátékok
Cukimamik: Teszteltük és szerettük őket: ezt a két dolgot fontos tudnod, mielőtt lejjebb görgetnél. Nézzük meg azt az öt, szerintünk legjobb kisiskolás korosztályt célzó társasjátékot, amibe érdemes beruháznod. >>> A legszuperebb társasjátékok kisiskolásoknak
Harry Potter társasjátékok >>>
Ebben a cikkünkben összegyűjtöttük nektek azokat a játékokat, amelyekhez van ingyenesen letölthető alkalmazás.>>> Applikációs játékok
Az utóbbi idők közkedvelt szabadulós játékait már otthon is élvezhetjük társasjátékok formájában >>> Legjobb szabadulós játékok otthonra
Ha nem szeretnél lemaradni semmiről, kövess minket itt is: