Játék variációk Pop-itre.
21-ezés Pop it-tel
A mi példánkban 28-azás lesz, mert 28 buborék van ezen a kerek pop-iten. De játszhatjátok bármilyen pop-ittel.
Kell hozzá egy francia kártya csomag. De játszhatjátok a kártyalapok helyett akár dobókockával is, vagy ha semelyik nincs kéznél, akkor ráírtok számokat kis papírlapokra 1-től 10-ig pl.
Játék francia kártyával: Az első játékos húz egy lapot, és benyom annyi buborékot a pop it játékán, amennyit húzott. Pl. 9-es kártyát húzott, akkor 9 buborékot lenyom.
Jön a másik játékos, ő is húz egyet és lenyom annyit amennyit húzott. Megint az első játékos jön, és húz és benyom annyi buborékot az előtt lévő pop-it játékon.
Ezt addig csináljátok felváltva, amíg megálltok, vagyis már úgy gondoljátok hogy túl rizikós lenne tovább húzni, vagy az egyik játékos olyan nagy lapot húz fel, hogy nem tud annyit lenyomni az előtte lévő pop-it-on (besokallt). Az a játékos nyer, akinek kevesebb nem lenyomott buborék marad a pop it játékán, vagy aki nem „sokallt be”.
Ha nincs két pop it játék, akkor eggyel is lehet játszani úgy, hogy addig húztok, amíg meg nem álltok vagy „besokalltok”, és aztán a másik játékos jön.
Torpedó játék pop-ittel
Ehhez két darab négyzet alakú ugyanolyan pop it-re, és két darab papírra rajzolt pop-it másolatra lesz szükség. A papírra az oszlopok fölé írjuk az ABC betűit, míg a sorok elején számozzuk meg a sorokat. Állapodjunk meg abban, hogy mekkora hajókat rejtünk el és hány darabot. Mivel a játékosok a Pop iten helyezik el a saját hajóikat, ezért szükség lesz két játékos között egy takarásra (pl.: szétnyitott könyv). A papíron jelölheti mindkét játékos, hogy mely mezőkre kérdezett rá az ellenfelétől, és hogy ezek közül melyik talált, vagy nem talált. A játékot az nyeri, aki előbb elsüllyeszti a másik játékos hajóit.
Torpedó játékot és a szabályt itt találod >>>
Shut the box játék pop-ittel
Ezt a játékot játszhatjuk egyedül, ilyenkor elég 1 db pop-it, vagy akár többen is, de akkor azonos formájú és buborék számú Pop itre van szükség. Ehhez a játékhoz szükség lesz még két dobókockára.
A cél, hogy a pop it játékunkon minden buborékot le tudjunk nyomni.
Dobunk a két dobókockával, és a dobott számokat ki kell nyomnunk a pop-iten.
Ha a játék vége felé hamár a két kocka összegét, nem tudjuk kinyomni a pop-iten, akkor, kinyomjuk a mardék buborékokat, viszont a különbözetet pedig vissza kell nyomkodni.
Nagyobbak a dobott számokkal műveletet is végezhetnek, vagyis kivonhatják őket, vagy szorozhatják, oszthatják, így új számokat kaphatnak, amiket felhasználhatnak a pop it buborékok lenyomásához.
Az eredeti Shut the box játékot és játékszabályt megnézheted itt >>>
Pop it iskolára felkészüléshez, számolás gyakorlásához
Szükség lesz egy dobókockára. Dobjon a gyermek a dobókockával. Számolja meg a dobókockán lévő pontokat, és nyomjon le annyi buborékot a pop it játékon, amennyit dobott.
Összeadás gyakorlása: Dobjon a gyermek két dobókockával. Nyomja le először az első dobókockán dobott számot, majd a második dobókockán dobott számot is pluszban, majd számolja meg, hogy összesen hány buborékot nyomott le, mondjátok kis hangosan is, hogy ez a két dobott szám összege. Ismételjétek meg, hogy pl. hat meg kettő egyenlő nyolc.
Ugyanígy lehet a kivonást is gyakorolni.
Szorzás gyakorlása: A 10 x 10-es Óriás Pop it-tel a gyermekek gyakorolhatják a szorzást is.
Helyes kommunikáció gyakorlásához
Két pop-itre lesz szükség. A játékosok takarják el egymás előtt a pop it játékokat, hogy ne lássák egymásét. Legyen a kiinduló állás ugyanolyan, vagyis ne legyen benyomva egy pop it sem.
Az egyik játékos készít egy „mintát” a saját pop-itjén, vagyis benyom pár buborékot. Ezután megpróbálja saját instrukciókkal segíteni a másik játékost, hogy az ő pop it játékán is ugyanazok a buborékok legyenek lenyomva. Pl. nyomd le a második sor harmadik buborékját. Megvan? Akkor attól jobbra a második buborékot is. Stb…
Ügyesek voltak, ha sikerült ugyanazt a mintát lenyomni. Ha nem sikerült, nem baj, gyakoroljanak újra amíg sikerül.
Twist up - Kommunikációs társasjáték megrendelhető itt >>>
Pop it elért pontok számolásához
Ha a gyermek már a Pop-it játék rabjává vált, és meg szeretnéd vele szerettetni a társasjátékokat is, akkor használhatjátok a Pop-it játékot a társasjátékban elért pontok vagy nyert körök számoláshoz.
Használhatjátok pl. a Dobble kártyajátékhoz, hogy ki hány kört nyert a játékban. Akinek először „betelik” a pop it, mert több kört nyert, az nyerte a játékot.
Játékok, melyeknél az elért pontok számítanak, és ahol a pontok számításához használhatjátok a Pop it játékot: Skyjo kártyajáték, Láma, Cat Lady, Sushi go.
Finom-motorika fejlesztése csipesszel és pop-it játékkal
A kézügyesség és finom-motorika fejlesztéséhez úgy is használhatjátok a játékot, hogy egy csipesz segítségével feltöltitek a mélyedéseket babszemekkel, vagy színes papírgalacsinokkal. Ha készítetek mellé feladatlapot, amelyen jelölve van a pop-it alaprajzon, hogy hová kerüljenek a babszemek, vagy színes galacsinok esetén- melyik mélyedésbe milyen színűt rakjon a gyermek, akkor összekötöttetek két fejleszthető területet, a finom-motorikát és a mintamásolást.
Finommotorika csipeszek megrendelhető itt >>>
Finommotorikai szettet pedig az alábbi képre kattintva rendelheted meg >>>
A Pop it játék megrendelhető itt >>>
Kapcsolodó cikkeink:
Ha nem szeretnél lemaradni semmiről, kövess minket itt is: