Beszélgetős játékok
A jelszó: Vérfarkas társasjáték
Similo - A Gyűrűk ura kártyajáték
Similo - Jurassic World kártyajáték
10 Kvíz - Ámulatos állatvilág
Lélektükör - Feelinks társasjáték
OMFG! partyjáték felnőtteknek
Kalandok Kapuja kártya gyerekeknek
Találd ki társasjáték - Hasbro
Abszolút szabad válaszok társasjáték
Taboo - Tabu társasjáték új kiadása
Körvonal - Csapatépítő kártyajáték
55 kapcsolatépítő kérdés családoknak
MicroMacro Crime City - Showdown
Party and Co Original társasjáték
Évszakok párosító puzzle játék
Beszélgetős játékok a családban, vagy buliban. Kommunikációs társasjátékok gyerekeknek és felnőtteknek.
Ha jobban szeretsz beszélgetni játék közben, mint csöndben ülni és gondolkodni, akkor válassz a következő kommunikációs társasjátékok közül.
A beszélgetős, kommunikációs játékok gyakran előkerülnek baráti összejöveteleken, de az nagyon jó lenne, ha a családban is egyre gyakrabban kerülne az asztalra játékként.
A beszélgetős játékok játékszabálya általában nagyon egyszerű, gyorsan megtanulható pár per alatt, és már indulhat is a játék, nem megy el az idő a játékszabály értelmezésével, hanem több idő marad a játékra.
A kommunikáció elengedhetetlen része mindennapjainknak. Információcsere általában egy közös jelrendszer segítségével. Egymás megértése, az önkifejezés egyik formája és a konfliktusok kezelése mind a kommunikáció segítségével történik. A beszéd, a kommunikáció segítségével tudjuk gondolatainkat, vágyainkat, érzéseinket másokkal megosztani, ezáltal az emberi társadalom részesévé válni. Ezek eszköze az anyanyelv és a beszédkészség. Az anyanyelv elsajátítása, a kommunikáció és a beszéd kialakulása folyamatos, annak szakaszai egymásra épülnek, így azok nem cserélhetők fel egymással. A nyelvi és kommunikációs képességek befolyásolják a munkahelyi, iskola, társadalmi érvényesülést.
A kommunikáció már születés előtt fejlődésnek indul. Érzelmeket él meg a beszéd hanghordozásán keresztül, felismeri édesanyja hangját. Születés után a kommunikáció következő lépése, amikor a kisbaba hangra hanggal reagál. Örömükben hangot adnak, vagy ha éhesek vagy fáj valamijük sírnak. Később következik a gügyögés és az alapszavak pl.: baba, pápá, mama kimondása. Később, amikor már jobban és többet elkezd szavakat kimondani, fontos, hogy rengeteget beszéljünk hozzá. Ezeket a szavakat a gyermek raktározza és folyamatosan elkezdi őket kimondani.
Később, már óvodás korban következhetnek a kommunikáció és beszéd fejlesztő társasjátékok. Ezekben általában kedves képkártyák találhatók, melyről a gyermeknek beszélnie kell, vagy ki kell találtatni a játékostársaival mi, lehet a képen. Kínálatukban megtalálható a Mesemondó kártyajáték vagy a Tick Tack Bumm junior társasjáték.
Szerintem a Sztorikocka játékot is mindenki ismeri már manapság. Az alapjátékban adott 9 db kocka, telis tele különböző rajzokkal vagy szimbólumokkal. A kidobott kis rajzokkal kell egy történetet alkotni. Remek kreatív, asszociációs és kommunikációs játék. Rengeteg különböző témakör létezik, így mindenki megtalálja a neki tetszőt. Az alapkészlet mellé 3db-os kiegészítő szettek is elérhetők, melyekkel még színesebb a játék. Remekül fejleszti a szókincset, mondat és történet alkotást 6 éves kortól. Felnőtt korosztály is szívesen játszik vele, hisz remek szórakozást nyújtanak a vicces történetek.
Ebbe a kategóriába tartoznak a különféle, pszichológiai és önismereti játékok. Mindegyik fontos eszköze a beszéd. Felnőttek és gyermekek számára is találhatóak ilyen típusú játékok. Ilyen játékok közben fontos a feszültségmentes légkör, konfliktus helyzetek megbeszélése. Ezen játékok nagy előnye, hogy folyamatosan beszéltetik a játékosokat így fejlődik a beszédkészség kisebb gyermekeknél, nagyobbak pedig megtanulnak egymásra és mondandójára odafigyelni. Vidám, elgondolkodtató játékok, ahol a beszéd magát az örömforrást jelenti. Ezek a játékok segítenek a kapcsolatteremtés kialakításában is. Az, aki távolságtartóbb vagy zárkózottabb nem nagyon nyit mások felé, nem kommunikál túl sokat. Ezek a játékok segíthetnek ezek leküzdésében.
Gyerekeknek remek társasjáték ebben a témában a Pozitivity vagy az Érzelmek birodalma.
Nagyobbaknak hasonló játél pl. a Feelinks vagy a Lélekpillangó. Felnőttek részére remek választás az Identity vagy a Relativity ebben a témakörben. Mindegyik segítséget nyújt az önismeret, társas kapcsolatok és kommunikáció fejlődésében.
Kommunikációs társasjátékok közé sorolhatók az olyan játékok, melyeknél fontos szerepe van a beszédnek. Ilyen például a Tabu, ahol különböző szavakat kell minél jobban elmagyarázni, természetesen úgy, hogy magát a szót nem mondhatom, ki csak körülírhatom. De sorolhatnám ide a Fedőnevek és Dixit játékokat egyaránt.
Kommunikációs játék lehet akár egy kvízjáték ahol kérdezz-felelek alapon kell különböző kérdésekre válaszolni, így a száj mindig mozgásban van.
A parti játékokon belül remek beszélgetős játékok a karakter kitalálós szerepjátékok. Itt folyamatos beszéd és kérdezés révén kell kitalálni ki milyen karakter bőrébe bújt.
Fontos még említést tenni arról, hogy a kommunikációs játékok remek segítségnek bizonyulnak valamilyen csapatépítő vagy fejlesztő tréningen, főleg azok esetében, akiknek a mindennapi munkájuk fontos része a beszéd és folytonos kommunikáció.
Mindent egybevetve a játékos fejlesztés mellett az önfeledt szórakozást és minőségi játékélményt is garantálják ezek a játékok.