Termék jellemzők
Mit kell tudni a játékról?
Az érzelmek birodalma társasjáték
Érzelmi intelligencia fejlesztése játékosan nem egymás mellett, hanem egymást segítve az Az érzelmek birodalma társasjátékkal. Egymást segítjük, és közben megéljük az érzelmeket...
Az empátia fejlesztése is kiválóan megvalósulhat a játékkal.
Az első pszichológiai játék, mellyel gyerekek, szülők és nagyszülők is együtt játszhatnak.
Fejleszti az érzelmi intelligenciát, az önismeretet, segít a kapcsolataink ápolásában és a beszélgetéseink elmélyítésében. Az érzelmek birodalma kooperatív, pszichológiai társasjáték családoknak és baráti társaságoknak készült.
Az életkornak megfelelően különböző "nehézségi" szinteken játszhatjuk.
A játék a szokásos társasoktól eltérően nem versengésre, hanem együttműködésre ösztönöz.
A cél, hogy a Kiszolgáltatottság völgyéből mindannyian együttműködve eljussunk a Bizalom Várába.
Kockadobás alapján haladunk előre egyenként, és a mezőkön szereplő különféle érzelmek csapdájába esünk. Minden mezőn található egy-egy érzelem. Az adott érzelemnek megfelelően húzunk egy kártyát, melyen kérdések szerepelnek. A kártyán az is szerepel, hogy hányat lépünk előre, ha válaszoltunk, és mi a teendő, ha nem akarunk válaszolni.
Menet közben lehetőségünk van a társainkat is előbbre juttatni a táblán. A játék közben jobban megismerjük az érzelmeket, önmagunkat és a társainkat. Ha bátrak vagyunk, és segítjük egymást, egyre feljebb jutunk, és végül mindannyian megérkezünk a Bizalom Várába.
A játékszabály lehetőséget ad más-más játékmenetek játszására, ahogyan azt is lehetővé teszi, hogy igazodjunk a játékosok életkorához.
Az öt pakli kártya különböző típusú kérdéseket tartalmaz. A feladatok egymásra épülnek. A sorrendet a kártyán szereplő szívek száma jelzi 1-5-ig.
Hogyan játsszuk 5-7 évesekkel? - A Játék kártyák nélkül leírása szerint játsszunk, lehetőleg felnőttel.
Hogyan játsszuk 8-10 évesekkel? - a játékot az 1-2-3 paklik fokozatos bevezetésével játsszuk a Játék az érzelemkártyák használatával leírás szerint.
Hogyan játsszuk 10-12 évesekkel? - A 10-12 évesekkel a játékot először az 1-3. paklik, majd később az összes pakli felhasználásával játsszuk a Játék az érzelemkártyák használatával játékszabály leírása szerint.
Hogyan játsszunk 12 éves kor felett? - Az összes pakli felhasználásával játszhatunk a Játék az érzelemkártyák használatával leírása szerint. A fokozatosságot itt is be lehet tartani.
Kiváló társasjáték önismereti foglalkozásra, kihagyhatatlan játék etika órára, jó játék osztályfőnöki órákra.
Ajánlott: 7 éves kortól
Játékosok száma: 2-6 fő
Játékidő: 1 órát meghaladó játékidő
Nem találtad meg amit keresel? Vagy körülnéznél hasonló termékek között? Kattints arra ami érdekes lehet:
Társasjátékok gyerekeknek
Családi társasjátékok
Fejlesztő játékok kisiskolásoknak
kooperatív játékok
játékok 8-12 éveseknek
Pszichológiai társasjátékok
Önismereti társasjátékok
Vélemények
A kártyák témái (veled történt, valakivel történt, miből láttad, mit éreztél) lehetnének változatosabbak, mert unalmassá tették a játékot. Inkább csak meséltek a csoporttagok, minden kártyáról mindent.
Jó érzés a 6 pontot szétosztani :)