Dino park társasjáték teszt, véleményezés
Nagyon jól kitalálták a témát. A játékboltunkba bejövő emberek közül nagyon sokan kerestek dinoszauruszos játékot. A játékboltok tele vannak olcsó műanyag (fröccsöntött) dinos figurákkal, de eddig egy igazán jó társasjáték nem létezett ebben a "témában".
Elolvasva a játékszabályt, magamban azt gondoltam, hogy nem lesz egy nagy durranás, nem tűnt izgalmasnak. De több party, sok játék után értettem meg, hogy miért is jó ez a játék. Fiamnak már elsőre tetszett, persze azért is, mert ő nyert.
A játékban dinoszauruszokra vadászunk, természetesen a T-Rexért jár a legtöbb pont, ha azt le tudod vadászni. A dino elkapásához szükséges eszközöket és azok számát a kártya mutatja (pl. három lasszó és két háló). Kirakunk három dino képét (kártyáját). Dobunk az öt dobókockával. Ha van olyan ábra valamelyik kártyán amit dobtunk, akkor rakjunk rá egy vagy több fa bábut, attól függően, hogy mennyi egyezik (a dobott ábrákkal). Az egyezőséget mutató dobókockákat rakjuk félre. Eldönthetjük, hogy megállunk, vagy dobunk még a fennmaradó kockákkal. Amint úgy döntünk, hogy nem dobunk tovább, és egy (vagy több) kártyán lefedtük fa bábukkal az összes, dino elkapásához szükséges eszközt, azt jelenti, hogy sikerült "befognunk" az adott dinoszauruszt, elvesszük magunk elé, és kirakunk egy másik kártyát (dinot).
Először rosszul játszottuk a fiammal. Miután gyanús lett, hogy egy dino kártya után bátran lehet dobni és tovább gyűjteni, elolvastam újra a szabályt. Ha már úgy döntök, hogy nem dobok tovább, csak akkor vehetem el a dino kártyáját (amennyiben már az elkapásához szükséges eszközök mind le vannak takarva). Ha úgy döntöttem, hogy folytatom a dobást, de nem sikerül olyan eszközt dobnom ami még látható a dino kártyákon (vagyis nincs letakarva a fa bábukkal), akkor azt a kártyát is "elveszítem", amit egyébként megnyertem volna.
Kisebb gyerekek még nem tudnak annyira taktikázni ebben a játékban, viszont a szerencse faktor biztosítja, hogy esélye legyen a szülők ellen, ami kisebb gyerekeknél, valamint azoknál akik nemigen tudnak veszíteni, előnyös tulajdonsága ennek a játéknak. Később, amikor már nagyobbak (kb. 8-9 éves kortól) már meg tudják érteni a játék lényegét, és előre gondolkodnak, ami még élvezetesebbé teszi a játékot (a vele játszó felnőtt számára is).
Minél többet játszátok, annál jobban látjátok, hogyan lehet taktikázni, időben megállni. Nagyon sokat lehet tanulni ebből a játékból, pedig elsőre ez nem látszott!
A játék a Yatzi játékra hasonlít, aki ismeri. Én izgalmasabbnak találtam a Dino Parkot, pedig a Yatzi "felnőttesebb" játék. Ebbe lehet, hogy a Dino Park grafikája is belejátszott :-)
Én javasolnám kisebb gyerekekkel is (5 éves kortól). A gyerekeknek tetszeni fog, a velük játszó felnőttnek viszont ekkor még nem kihívás. Majd ha eléri az életkort, amikor már "átlát" a játékon, felfedezi, hogyan lehet ügyeskedni a játékban, amikor nemcsak a szerencse, kockadobás számít.
Most, hogy írom a Dino Park társasjátékról a véleményt, és többször átfutottam a játékszabályt vettem észre, hogy a játék egyedül is játszható. Letesztelem, legközelebb megírom, hogy milyen egyedül játszva.
Cikket, játék tesztet írta: Vágó Erika játék szakértő
Ezen cikket kérnénk kizárólag a forrás megjelölésével (www.okosjatek.hu) használják fel!
Családi társasjátékainkat a képre kattintva találod >>>
Játékboltunkban lehetőség van kölcsönzésre! Többek között ezt a játékot is kipróbálhatjátok! További részleteket és a teljes kölcsönözhető listát itt találjátok >>> Társasjáték kölcsönzés
Mára mindenki megismerte J.K. Rowling varázslótanoncát, Harry Pottert és a barátait. A könyvekből film is készült és egyre több gyermek és felnőtt rajong Roxfort hőseiért. Alábbi cikkünkben Harry Potteres játékokról olvashattok. >>> Harry Potteres játékok
az alábbi cikkünkben összegyűjtöttük nektek azokat a játékokat, amelyekhez van ingyenesen letölthető alkalmazás.
A mai világban nagyon nehéz felvenni a kütyükkel a harcot. Sokan jönnek oda hozzánk, azzal a kéréssel, hogy ajánljunk olyan társasjátékot, amivel a gyerekeket le lehet "szakítani" a telefonról, vagy a tabletről, hisz állandóan azt nyomkodják. Ezekre nagyon jók azok a társasjátékok, melyekhez applikáció készült. >>> Applikációs társasjátékok
Ha nem szeretnél lemaradni semmiről, kövess minket itt is: