Malmos játékok

Önálló malom játékok, vagy játékgyűjtemények, melyekben malom játék is található:
Rendezés:

Ismerd meg a Malom társasjátékot és szabályait

A malom társasjáték egy stratégiai kétszemélyes táblajáték, amelynek célja az ellenfél bábuit eltávolítani a tábláról. A játék eredete több ezer évre nyúlik vissza és ma is népszerű a világ számos részén. 

Webáruházunkban megtalálhatod a malom társasjátékot önmagában is, igényes fa kivitelben, de választhatsz olyan társasjáték szetteket is, amelyben a klasszikus táblajátékok mellett a Malom is megtalálható.

A Malom társasjáték szabályai

A Malom játéktábla három koncentrikus négyzetből áll, amelyek középen vannak összekötve. A négyzetek találkozási pontjai és a középpont alkotják a mezőket, összesen 24 pontot. A játékot két játékos játssza, mindkét játékosnak kilenc bábuja van, amelyek általában fekete és fehér színűek.

A játék menete

A játék két fő fázisból áll. Ezek a bábuk elhelyezése és a bábuk mozgatása.

Elsőként a játékosok felváltva helyezik el bábukat a tábla üres pontjaira.

  • Ha egy játékos sikerül három bábut egy vonalban elhelyezni (vízszintesen vagy függőlegesen), akkor "malmot" alkotott.
  • Malom alkotásakor a játékos levehet egyet az ellenfél bábui közül, kivéve, ha az az ellenfél része egy malomnak (ha nincs más választható bábu).

A tábla feltöltését követően a megmaradt bábuk mozgatása következik.

 

  • Miután minden bábu elhelyezésre került, a játékosok felváltva mozgatják azokat egy szomszédos üres pontra.
  • Ha egy játékos egy lépéssel malmot alkot, akkor ismét eltávolíthat egy ellenfél bábut a szabályok szerint.
  • Amikor egy játékosnak már csak három bábuja maradt, akkor ezeket szabadon mozgathatja bármelyik üres pontra a táblán.

A Malom játék célja

A játék célja, hogy az ellenfél bábuit három alá csökkentse, vagy olyan helyzetbe hozza az ellenfelet, hogy ne tudjon érvényes lépést tenni. Az a játékos nyer, aki eléri ezt a célt.

A malom játék nem csak egyszerű szabályokat követel meg, hanem komoly stratégiai gondolkodást is igényel. Néhány stratégiai tippünk a biztos győzelemhez:

  • Próbálj meg olyan pozíciókat kialakítani, amelyek több malom létrehozásának lehetőségét is tartalmazzák.
  • Tartsd szemmel az ellenfél lépéseit és próbáld megakadályozni a malmok kialakítását.
  • Használd ki a bábuk szabad mozgatását, amikor már csak három bábu maradt.

Miért játsszunk Malom társasjátékot?

A malom társasjáték fejleszti a stratégiai gondolkodást, a problémamegoldó képességeket és a figyelmet. Egyszerű szabályai miatt könnyen megtanulható, mégis mély és izgalmas játékmenetet kínál minden korosztály számára. Akár családi összejöveteleken, akár baráti találkozókon, a malom társasjáték mindig kiváló szórakozást nyújt.

A malom társasjátékot 6 éves kortól ajánljuk. A játék során fontos a stratégiai tervezés és a képesség arra vonatkozóan, hogy meg tudjuk jósolni az ellenfél várható lépéseit. Ez a fajta gondolkodásmód általában 6 éves kortól kezd kialakulni a gyermekeknél. Természetesen az ajánlott korhatár függhet a gyermek egyéni fejlődési szintjétől és érdeklődésétől.

Milyen játékokat találhatsz még a malmos játék szettekben?

Természetesen önállóan is megvásárolható nálunk a Malom társas, ami a Philos jóvoltából igazán minőségi kivitelezésben érhető el az Okosjátékon. Ez az önálló darab kiváló ajándék az idősebb korosztály számára is.

Emellett találhatsz nálunk olyan malmos játékokat is, ami tartalmaz sakkot, ki nevet a végént, dámát, halmát is. De az igazán fekete öves, klasszikus társasjáték rajongók valószínűleg a Philos nagy gyűjteményéért lesznek oda, ami 12 játékot foglal magában. A felsoroltakon túl még kockajátékokat, dominót és francia kártyával játszható játékokat találhatsz az összeállításban.

Árukereső.hu Árukereső.hu