Kooperatív játékok, együttműködős játékok
Álomföld kalandorai társasjáték
2gether - 2 fős kooperatív társasjáték
Avel védelmezői társasjáték
Similo - A Gyűrűk ura kártyajáték
Similo - Jurassic World kártyajáték
Babaróka karácsonya társasjáték
Nekojima ügyességi társasjáték
Álmok és éjjeli lények társasjáték
Föld a láthatáron: Szellemek szigete
Homályrév - Az oroszlánfalka társasjáték
Szabadulópakli Áramszünet Tokióban
Nyuszis útvesztő társasjáték Goula
Árnyékmókus társasjáték Pagony
Dorfromantik társasjáték
A kooperatív társasjátékok számos előnyt kínálnak a gyermekek számára
Az első közös társasozások alkalmával biztosan ti is beleszaladtok majd abba, hogy veszít a lurkó.
Nagy dilemma ilyenkor, hogy hagyjuk-e inkább nyerni a gyereket?
A kérdés két táborra osztja a szülőket:
- Van aki úgy gondolja, hogy ilyen kicsi korban még nincs értelme felesleges stresszt okozni a gyereknek és elrontani a játék örömét, főleg hogy a felnőttek sokszor előnnyel indulnak.
- Van aki pedig úgy gondolja, hogy ha már a kezdetektől kivételezünk a gyerekkel, akkor később és akár még a felnőttkorban is problémái lehetnek a versenyszellemet, stressztűrő képességet igénybe vevő feladatokban. Így tehát szerető szigorral, csendben tűrik a bömbölő áriát egy-egy szerencsétlenül végződő társas party után, ahol nem a gyermek győzött.
A legjobb megoldás a dilemma feloldására, ha a társasozást különböző kooperatív családi társasjátékokkal kezdjük.
Az ilyen típusú játékok lényege, hogy a résztvevők együtt dolgoznak egy közös cél eléréséért, nem pedig egymás ellen versenyeznek. Ez a megközelítés különösen hasznos lehet a fiatalabb gyermekek számára, akik még csak most ismerkednek a társasjátékok világával és nem szoktak még hozzá a játékok szabályaihoz és dinamikájához.
A kooperatív játékok lehetőséget adnak arra, hogy a gyerekek biztonságos és támogató környezetben tanulják meg a játékszabályokat és fejlesszék játékos készségeiket.
Mivel ezek a játékok nem a versenyre építenek, hanem a közös cél elérésére, kevésbé okoznak stresszt és frusztrációt a gyerekek számára.
A kooperatív társasjátékok a kommunikációs készség 5 csillagos személyi edzői
Az egyik legfontosabb előnye a kooperatív társasjátékoknak, hogy fejlesztik a gyerekek szociális és beszéd készségeit. A játék során a gyerekeknek együtt kell működniük, kommunikálniuk kell egymással, és közösen kell megoldaniuk a felmerülő problémákat.
Ez a folyamat segít nekik megtanulni, hogyan hallgassanak meg másokat, hogyan fejezzék ki saját ötleteiket és érzéseiket, valamint hogyan értsék meg és vegyék figyelembe mások nézőpontját. Az együttműködés és a csapatmunka erősítése révén a gyerekek megtanulják az empátia és a türelem fontosságát is.
Ugye te is szeretnéd, hogy a gyermekedből jó csapatjátékos váljon?
Ezen kívül a kooperatív társasjátékok remekül meg tudják tanítani a gyerekeknek a győzelem és a vesztés megfelelő kezelését. Mivel a játékosok együtt nyernek vagy veszítenek, a gyerekek megtanulják, hogy a siker és a kudarc nem egyéni eredmény, hanem a csapat közös teljesítményének a függvénye.
Emellett a kooperatív játékok erősítik egymás segítésének fontosságát is, hiszen a játékosoknak együtt kell dolgozniuk a célok elérése érdekében.
Ha tehát te is szeretnél a kicsikkel egy izgalmas családi programot, ahol nem csak a szőnyeg szélén ülve kell figyelned, hogyan játszik a gyermeked, hanem te magad is 100%-ban bevonódhatsz a játékba, szerezz be kínálatunkból népszerű kooperációs társasjátékokat.
Használd az életkor szűrőt, hogy a jelenlegi készségekhez legjobban passzoló társasok közül válogathass!